Biesal jest wspaniałym miejscem wypadowym do położonych w pobliżu miast. Będąc tutaj warto odwiedzić takie miejsca jak:

 

Skansen w Olsztynku

· Skansen w Olsztynku: należy on do najstarszych w Polsce, jego początki sięgają roku 1909, jego powierzchnia to 39 ha. Na terenie parku można zobaczyć: Obiekty budownictwa ludowego pochodzące z Warmii, Mazur, Powiśla, Barcji, Sambii i Małej Litwy zwanej również Pruską Litwą. Obiekty te są niezwykle zróżnicowane architektonicznie, tworząc jeden z najciekawszych zespołów skansenowskich w Polsce. Prezentują różne funkcje: domy mieszkalne, obiekty inwentarskie i gospodarcze, sakralne i „przemysłowe”, na przykład młyn wodny, 4 wiatraki, olejarnia, kuźnia, wędzarnia i garncarnia.

 

Grunwald

· Pole bitwy pod Grunwaldem gdzie w 1410 roku stoczona została jedna z największych bitew. Co roku na polach Grunwaldu ma miejsce inscenizacja tej bitwy, która ściąga tysiące osób; ale warto zajechać tam także w innym terminie aby na spokojnie zwiedzić cały obszar, a także obejrzeć w znajdującym się w Muzeum Bitwy pod Grunwaldem kinie sceny Z filmu „Krzyżacy”.

 

Sanktuarium Maryjne

· Sanktuarium Maryjne w Gietrzwałdzie: miejsce słynnych objawień Matki Boskiej Gietrzwałdziej. Bazylika ta istnieje od XVI wieku i co roku przyciąga tłumy wiernych. Na terenie bazyliki istnieje przepięknie wykonana i wkomponowana w Gietrzwałdzkie wzgórze droga krzyżowa, źródełko z cudowną leczniczą wodą oraz sławny obraz Matki Boskiej Gietrzwałdzkiej.

 

Zamek w Olsztynie

·Zamek w Olsztynie: Będąc w okolicy warto także zobaczyć zbudowany w 1346 roku zamek kapituły warmińskiej w Olsztynie, gdzie w latach 1516-1521 mieszkał Mikołaj Kopernik. Obecnie w zamku mieści się Muzeum Warmii i Mazur gdzie można zobaczyć bogate zbiory cyny, wyrobów ludowych czy złotnictwa sakralnego.

 

Aquapark w Ostródzie

· Ostróda : zamek, rejs statkiem po jeziorze, rejs Kanałem Elbląskim, spływy kajakowe, basen (od 02.2009 aquapark).

 

Mistrzostwa Świata w siatkówce plażowej

· Stare Jabłonki : Miejscowość, w której odbywają sie Mistrzostwa Świata w siatkówce plażowej mężczyzn i kobiet.(Więcej szczegółów pod tym adresem) Jest to największa impreza sportowa w północnej części Polski. Do hotelu Anders w Starych Jabłonkach zjeżdzają gwiazdy sportu z całego świata. Oprócz tego w Starych Jabłonkach odbywają się inne, liczne imprezy sportowe i kulinarne.

Wszystkie prawa zastrzeżone 2012 | Wykonanie strony Marcin Mazanek